Na ontvangst van de boekingbevestiging van een villa op Ibiza in augustus dit jaar, voor 1 week op Ibiza voor 13 personen, kregen we te horen dat de villa reeds geboekt was. Hotels.com kwam met 3 alternatieven, allemaal voor max. 10 personen. Na veelvuldig (en langdurig) telefonisch contact, waarbij we meermaals worden doorverbonden met afdelingen in de VS, hebben we aangeboden zelf op zoek te gaan naar een andere locatie, waarbij hotels.com het evt. prijsverschil zou vergoeden. Na deze toezegging zijn wij op zoek gegaan en hebben een andere locatie weten te vinden, voor 13 personen. We hebben echter nooit meer iets vernomen van hotels.com en daarom hebben wij onze rechtsbijstandverzekering ingeschakeld. Zij geven aan dat het zeer lastig wordt om iets te verhalen bij hotels.com; ze hebben geen adres in NL, alles gaat via email. Het enige adres dat bekend is is in Texas (VS).
Hotels.com is een onbetrouwbare partij, een boekingsbevestiging heeft geen waarde, klantenservice is er niet. Een rating van 1 ster is al teveel.
Mijn ervaring met Hotels.com is fantastisch! Al jaren lang! Jammer dat u een slechte ervaring heeft. Ik boek al jaren bij Hotels.com. En heb vele gratis nachten ingewisseld. Je moet natuurlijk wel de voorwaarden lezen. Ook bij cancelen zie je exact of je dit gratis kunt doen. It is all in the game. Bij elke boeking schuift de periode van nachten verzamelen en inwisselen weer op. Bij 10 boekingen heb je het gemiddelde van 1 gratis nacht. Dat is een ieder bekend. Je hebt dan een jaar de tijd vanaf je laatste boeking om bijv je silver of gold level te behouden. Dat moet je als je lange tijd niet boekt gewoon in de gaten houden. Ik reis heel veel en boek altijd bij Hotels.com. Elke organisatie heeft voorwaarden! U was te laat met een nieuwe boeking maken. En dan vervallen uw rewards. Dat ligt dan niet aan Hotels.com. Nogmaals, voorwaarden zijn er en als je daaraan voldoet is er niets aan de hand bij Hotels.com. Met vriendelijke groet.