Trap er niet in! Op alle vlakken kan ik voorbeelden geven van waar het bij dit bedrijf mis gaat: bovenal is de communicatie abominabel (reacties duren minimaal 48u, zijn veelal onbeschoft, vaak wordt geen antwoord op de vraag gegeven (om vervolgens weer >48u te wachten op respons, in de hoop dat dit de vraag wel beantwoordt) en soms wordt überhaupt niet geantwoord. Daarnaast worden afspraken herhaaldelijk niet nagekomen (bijv. de belofte om dezelfde dag terug te bellen met een oplossing; om vervolgens nooit meer iets et laten horen), zijn er problemen geweest met de facturen (zelfde afname, elke maand een andere rekening), de kwaliteit van (met name de televisie) laat te wensen over en dat geldt ook voor de apparatuur.
Voordat u Stipte overweegt adviseer ik eerst naar de reacties op bijv. hun Facebook site te kijken; u zult zien dat dit geen incident is.
Stipte werkt bij ons helemaal niet. Met name recorder opnamen kunnen op de tv's boven niet laden. Dus niet te bekijken. Ook duurt het regelmatig 15 minuten de tv met programma's aan te krijgen. Meerdere keren geprobeerd daarover te overleggen. Echter Stipte verplaatst zich helemaal niet in de klant. Het is en blijft ons probleem het op te lossen. Op onze kosten zou er een monteur gestuurd kunnen worden. Zij kunnen hun belofte aan diensten niet waarmaken. Wij hebben stipte opgezegd. We hebben nu een voorstel neergelegd om minder tot geen kosten meer te betalen aan stipte. Wij willen niet betalen voor wat we niet geleverd kunnen krijgen. Zou nooit met stipte in zee gaan. Ik adviseer anderen dan ook dat niet te doen omdat je niks terug kan krijgen. Ze denken niet met je mee. Heel slecht bedrijf. Betaal liever wat meer met een goede service.