Ik ben vandaag overgestapt van KPN glasvezel (internet/TV/telefoon) naar zelfde pakket Solcon. Reden zit eigenlijk dat ik nooit tevreden ben geweest over de beruchte Experiabox (slecht bereik Wifi, die op een iPad alleen maar storingen geeft) én de TV ontvanger (4K pakket) die vaak storing gaf wat alleen redelijk onder controle te houden was door zeker 2 of 3 keer per week een volledig schone installatie met update te draaien.
Solcon heeft naar mijn mening 1 van de beste routers voor internet, de onvervalste FritzBox!. Kan ook veel meer dan een Experiabox, is volledig zelf in te stellen en beheren en heeft ook bijzondere functies die ik nog moet gaan ontdekken als MESH, mediaserver, NAS mogelijkheden, etc. Verder krijg je er gratis 2 Wifi-repeaters erbij (is een december-actie).
Verder heeft Solcon als TV-ontvanger het merk Amino. Uit het verleden ken ik deze toen ik nog via Tweak en Vodafone een 3-in-1 abbo had. Het TV menu en de opties van KPN waren wel erg mooi en super, hoe het bij de Amino is weet ik niet maar Solcon zit op het KPN netwerk dus ik hoop net zo goed. Maar dat is niet het ergste als het wat minder is, zo veel kijken wij geen TV.
Maar goed, mijn ervaringen met de overstap die vandaag gedaan is. Vanmorgen wilde ik dus online gaan om (thuis) te werken en dus geen internet, geen TV, geen telefonie. Ik had inmiddels het installatiepakket van Solcon (kabelmodem, de FritzBex, 2 repeaters en de Amino tv-ontvanger ontvangen. Overigens: ik heb gekozen voor het zelf installeren (geen gedoe met wachten op monteurs, etc.) en dus eerst met de (zeer goede en duidelijke!) instructie het kabelmodem geinstalleerd en daarna de Fritzbox geinstalleerd.
Gewoon exact de instructie die erbij zit volgen en een kind kan de was doen. Absoluut goed en duidelijk.
Toen had ik weer internet. Op de Fritzbox ingelogd en de installatie volledig volgens instructie afgewerkt (inclusief update van de firmware). Totaal misschien hooguit een half uurtje werk geweest. Daarna de (nog aanwezige) verbindingen voor TV-ontvanger en netwerk (voor de TV zelf) op de FritzBox aangesloten en........ toen had ik gelijk beeld en geluid op de "oude" TV-ontvanger.
Klopt ook (als ik het goed heb), mijn KPN abbo loopt officieel nog tot begin januari dus tot die tijd blijft het signaal voor TV beschikbaar (met ook de extra's als pluspakket, Ziggo Sport). Dus die laat ik gewoon ff draaien, het omzetten naar de Solcon TV-ontvanger komt wel volgende week of zo.
Kortom: als je al een bestaande glasvezelaansluiting hebt draaien, dan kan je zonder veel moeite en gedoe zelf (dus zonder monteur) de overstap en installatie voor elkaar krijgen.
Mede dankzij de overduidelijke, stapsgewijze handleidingen voor ieder onderdeel.
Dus voor nu zeg ik: Solcon is top :-)
cialis price